cukier kokosowy sklep online
herbaty bio sklep online

Bajkalina

produkty z bajkaliną sklep onlineWarunek piąty – plan „B”

– To baikalina. Zażywamy ją zgodnie z zaleceniem lekarza (ziele – tarczyca bajkalska, w której jest baikalina).
– Dobrze! Kiedy na początek zapoznamy się z lekturą na ten temat – powiedziałam.
– Masz rację, bo wiedza o baikalinie jest bardzo mała.
Jeżeli będziemy realizować plan „B”, zgodnie z zaleceniami Akademii Długowieczności nasz wygląd zatrzyma się na poziomie tym, jak wyglądamy i tacy już będziemy przez około 10 lat. Tak samo stanie się z naszą siłą, energią i pamięcią – odpowiedział Jerzy.
– Nie rozumiem, dlaczego tak będzie – zapytałam?
Bo zaczęliśmy zbyt późno zażywać baikalinę. Nasze komórki już wiele razy się podzieliły i cześć obumarła, przez to nasze narządy pomniejszyły się i my sami też, bo to proces nieodwracalny.
– Powiedz mi jak mam rozumieć działanie baikaliny w naszej komórce – pytałam dalej.
– Komórka w ciągu naszego życia z powodu długości w niej telomeru, może dzielić się tylko około 50 razy.
Natomiast kiedy następuje ostatni  podział, wchodzi ona w stan senescencji, w tym stanie może też działać długie lata, ale działanie jej będzie coraz słabsze, ponieważ osłabiają ją wolne rodniki hydroksylowe, wynikające z metabolizmu i aktywności mitochondriów.
W komórce najważniejszy jest telomer – jego długość. Baikalina uaktywnia telomerazę przez to dosztukowuje telomery, przez to komórka staje się bardziej aktywna i może być w tym stanie do 10 lat.
– Czyli ziele to przedłuża życie komórki – zapytałam? Ale co dalej?
– Kiedy po tym czasie komórka wejdzie ponownie w stan senescencji, należy ponownie podać baikalinę i znów stanie się aktywna i tak będzie bez końca.
– Zrozumiałam, że posztukowany telomer przedłuża jej życie, bo kiedy nie dostanie baikaliny, to komórka ulegnie apoptazie, czyli umrze.
– My jesteśmy wiekowi i nasza dotychczasowa liczebność komórek bardzo zmalała. Przecież ty masz już 91 lat i zaczął ci się 92 rok, a ja mam też 84 i za miesiąc zacznie się 85. Musimy zacząć zażywać bajkalinę, aby odmłodzić – przedłużyć telomery w naszych komórkach.
– A co stanie się z naszym wyglądem, kiedy weszliśmy w tak późnym wieku?
– Myślę, że będziemy już tak wyglądali do końca naszego życia. Zdrowie, siłę, energię i pamięć też zachowamy jak mamy w tej chwili – odpowiedziałam.
– Ach! Jaka wielka szkoda, że tak późno wchodzimy do Akademii Długowieczności – zasmuciłam się.
– odpowiedział Jerzy – To też dobrze! Lepiej późno niż wcale. Myślę, że dobrze będzie, jeżeli czas starzenia się uda nam się zatrzymać.
– Ja przyglądam się w lustrze i jestem trochę pomarszczona, ale na ogół zdrowa, tak samo jest z tobą, ale to dzięki temu, że odżywialiśmy się względnie zdrowo.
Ale gdy wejdziemy do Akademii Długowieczności to zalecenia lekarza musimy przestrzegać i bajkalinę stosować już do końca życia.
Tak zrozumiałam!
– Masz rację! Już od jutra zaczynamy przyjmować baikalinę i codziennie wypijać buteleczkę wody uwodornionej. Musimy też dobrze zapoznać się z schematem jej dawkowania i przestrzegać  przerw, które są zalecane bo to warunek niezbędny (polecamy lekturę planu „B” Akademii Długowieczności BAIKALINA – opracował dr. Jan Pokrywka).

Chińczycy tarczycę bajkalską używają od setek lat w celu zwalczania różnych dolegliwości, szczególnie przy stanach zapalnych, nowotworach i alergii.
W obecnym czasie baikaliną leczy się też różne choroby (koniecznie trzeba przeczytać broszurkę wymienioną powyżej).
– Powiedz, co będzie z nami, chciałabym bardzo się odmłodzić! – powiedziałam.
– Ach moja miła, ja ci mówię i znajomi, że twój wygląd zatrzymał się już dawno temu. Przyglądnij się dobrze w lustrze, ty zmarszczek prawie nie masz, trochę łapek kurzych, jesteś wyprostowana, chodzisz szybko i do tego pamięć masz niezłą, bo logicznie nawet piszesz i myślisz – odpowiedział.
– Tak samo przecież jest z tobą. Pomimo wieku poruszasz się prawidłowo i do tego masz niezły apetyt. Nie masz żadnych dolegliwości gastrycznych i nie zażywasz leków.
– Na pewno to duża sprawa – odpowiedział!
– Ale ja w przyszłości liczę na chirurgie plastyczną. Ona obecnie wyczynia cuda, a co będzie dalej?
– Zobaczymy  – powiedział Jerzy.

Źródła: 1) Otworzyć puszkę Pandory. Prawdziwa długowieczność to więcej niż 120 lat. Wywiad z lekarzem Janem Pokrywką                           przeprowadziła Marta Gadomska
           2) Plan „B” Akademii Długowieczności Baikalina. Opracował lekarz Jan Pokrywka
           3) O czym lekarze ci nie powiedzą. Nr 3 styczeń – luty 2014