cukier kokosowy sklep online
herbaty bio sklep online

Ochrona roślin

Występujące u nich dioksyny – to silna trucizna. Niszczy układ samolot-001odpornościowy poprzez destrukcyjny wpływ na układ hormonalny.
– przyczynia się do bezpłodności, chorób autoimmunologicznych i nowotworów
– trudne są do wyeliminowania. Toksyny te przechodzą z roślin do gleby i każde następne pokolenie roślin asymiluje te substancje.

Pestycydy fosforoorganiczne
Opryskiwane są nim rośliny. Niszczą układ nerwowy insektów. Znajdują się we wszystkich opryskach. Spożywając opryskane pestycydami rośliny uszkadzamy sobie układ hormonalny w tym tarczycę, funcie mózgu. Obniżają poziom testosteronu i wpływają na bezpłodność.

Ftalany
Występują w plastikach, zabawkach i szamponach. Negatywnie wpływają na układ hormonalny, destabilizują pracę tarczycy. Mogą powodować takie choroby jak: otyłość, cukrzycę, raka i przyśpieszyć śmierć komórek. Należy kupować produkty z napisem „BPA free”, które nie zawierają tego składnika.

Środki opóźniające rozprzestrzenianie się ognia (PBOE) są w fotelach samolotowych. W firankach, materacach do spania i gotowych podłogach. Producenci aut planują zastosować je w siedzeniach samochodowych. Bardzo przyczyniają się do niszczenia układu hormonalnego i funkcji poznawczych.

Glikoloetery
Spotykany w farbach, kosmetykach, środkach czystości oraz płynie hamulcowym.
Wywołują wady wrodzone, powodują bezpłodność (zmniejszają ilość spermy, alergie, astmę oraz sporo innych chorób w tym raka.

Jest jeszcze wiele innych środków szkodliwych dla naszego zdrowia, które możemy spotkać w naszym otoczeniu, produktach żywnościowych, kosmetykach i środkach czyszczących, o których napiszemy w przyszłości.