cukier kokosowy sklep online
herbaty bio sklep online

Plastiki

abe1a5276889f61d734bbd57245c7e5e-001– Moja droga! Od dzisiaj nie używamy żadnych wyrobów z plastiku!
– Wiem dobrze, jak są szkodliwe, ale chyba nie uchronimy się od nich!
Mamy je wszędzie: w komputerach, ubiorach, obuwiu, podłogach, firankach, butelkach, torbach, w farbach, kosmetykach, w środkach czystości, naczyniach, samochodach, samolotach.
Żywność też jest pakowana w reklamówki plastikowe.
– Masz rację! To straszna plaga, ale żebyś wiedział jak on nam niszczy zdrowie.
– Wiem! Bo zawierają bardzo szkodliwy tiofenol.
Plastikami zarzucany jest prawie cały świat. Jest ich też pełno w naszym otoczeniu.
– W Oceanie Spokojnym, czy na Atlantyku znajdują się ich całe skupiska. Powoli szkodliwe składniki uwalniają się do wody, szczególnie tiofenol, który przyczynia się do zmiany płci ryb lub stają się obojnakami.
– Co Ty mówisz?! To przecież może być to samo z nami!
– Wszystko możliwe! Było by dobrze, aby uczeni wzięli to pod uwagę! Myślę, jeżeli to dzieje się w morzach, to samo może być z jeziorami i rzekami!
Niesamowite zaburzenia hormonalne powodują plastiki. Dwaj doktorzy z Hiszpanii Angel Naekl i Miquel Marnandra zbadali, że składnik BPA nawet w niewielkich ilościach stymuluje wysokie wydzielanie insuliny.
Zawartość tego składnika w naszym środowisku jest bardzo wysoka i występuje u 95% osób, a lekarze nadal nie znają przyczyn cukrzycy.
Biofenol, możemy go spotkać w każdym plastiku, nawet butelkach na wodę, naczyniach plastikowych a nawet w torebkach, do których jest pakowana żywność, a z której przedostają się do żywności.
Szkodliwy jest on szczególnie dla mężczyzn. Niektórzy uczeni, na daną ilość przebadanych mężczyzn, którzy mieli doczynienia z tą toksyną zauważali, że rosną im piersi a i że może przyczynić się do chorób nowotworowych.
– Bo jeżeli wodę mamy w butelce plastikowej, w której znajduje się tiofenol, wędruje on do wody a my ją wypijamy. Jeżeli pijemy ją systematycznie, to do organizmu dostarczamy go wiele. Stąd mogą być nasze różne dolegliwości. Najgorzej, jeżeli matki w ciąży pija taką wodę i jadają z plastików. Dzieci rodzą się wcześniej, gdyż dziecko dziedziczy wszystko od matki.
A co powiesz na temat paragonów, które otrzymujemy przy zakupie?
Lepiej ich nie brać! Paragony są tak samo szkodliwe, gdy paragon jest jeszcze ciepły, występuje w nim 94%BPA.
Dlatego prowadzący placówkę, dbając o personel i klientów powinni sprowadzić papier paragonowy bez zawartości BPA. W przeciwnym razie kasjerki powinny pracować w rękawiczkach. Dotykanie co dopiero wydrukowanego paragonu jest szkodliwe. Trzeba myć ręce środkami dezynfekującymi. Nie wolno po odebraniu paragonu spożywać pożywienia, gdyż wprowadzamy do organizmu silną truciznę.
Badania przeprowadzone przez naukowców i opublikowane w „Environmental Health Perspectives” pokazują, że BPA w późniejszym czasie, kiedy nagromadzi się w organizmie może prowadzić do powstania raka piersi, wywołać raka macicy i jajników, prostaty a może jeszcze i inne choroby.
Do tej pory jedyny rząd Kanady uznał szkodliwość toksyn z plastików na organizmy żywe. Ciekawi jesteśmy, czy ta świadomość dojdzie do europejskich parlamentarzystów?
– Jak na razie nie widać tego. Woda i inne napoje są sprzedawane w plastikach, a żywność jest pakowana w torebki plastikowe, co jest szkodliwe dla naszego organizmu.

Źródła: „Rak to nie wyrok” Dr.Grzebyka