cukier kokosowy sklep online
herbaty bio sklep online

Wątroba cz.2

jakie_badania_na_watrobe_-_kobietawielepiej.pl_-002Wątroba jest generałem w naszym organizmie, tak mówią chińczycy.
Wykonuje ponad 500 różnych funkcji:
– przetacza około 370 litrów krwi na dobę
– zarządza ponad 50 tysiącami enzymów
– produkuje ponad 13 tysięcy różnych substancji
Zła praca wątroby jest spowodowana jej zanieczyszczeniem. Może przyczynić się do podniesienia ciśnienia. Wątroba wytwarza również hormony takie jak: progesteron, estrogen, testosteron. Eliminuje natomiast nadmiar estrogenów. Zmienia nieaktywny hormon tarczycy T4 na aktywny T3. W związku z powyższym starajmy się aby ją nie zanieczyszczać substancjami chemicznymi i toksycznymi, bo wówczas może się przyczynić do następujących zaburzeń:
Hormonalne
– zwiększony lub zmniejszony popęd płciowy
– problemy z układem rozrodczym
– włókniaki
– rak
– wzrost prostaty

Układ nerwowy
– nerwice
– choroby psychiczne

Wytwarza też cholesterol, z którego są budowane osłonki mielinowe systemu nerwowego i hormonalnego.
Jeżeli wątroba jest zanieczyszczona, źle pracuje, osłabia system odpornościowy. Otwiera wrota do wszelkiego rodzaju chorób. Kiedy przepływ krwi i energii jest w niej zablokowany, następuje kumulacja gorąca, co powoduje u nas rozdrażnienia i nerwowość – jesteśmy wybuchowi. Zaczynają nas też piec oczy i są wrażliwe na światło.
Zanieczyszczenie wątroby przyczynia się też do wypadania włosów. Zmniejsza wydzielanie żółci lub ją zagęszcza. Aby pomniejszyć te dolegliwości, należy zmniejszyć jej gorąco i zastosować zioła chłodzące.
Na pracę wątroby również ma wpływ kwas żołądkowy, gdy go mało wątroba słabo wydziela żółć i staje się ona gęściejsza. Proces ten przyczynia się do odkładania kamieni w wątrobie i woreczku żółciowym (jeżeli wątroba wydziela żółć o zawartości 75% kwasów żółciowych, wówczas wytrącają się kamienie).
Nie ma sensu wycinanie woreczka żółciowego, gdyż on właśnie zbiera kamienie.
Przy wyciętym woreczku nadmiar żółci jest przekazywany do dwunastnicy a następnie do żołądka, co może spowodować wrzody lub raka w żołądku. Wówczas często w ustach mamy gorycz.
To osłabia trawienie, szczególnie tłuszczów które zawierają Omega 3.
Ponadto, żółć wytworzona w niewystarczających ilościach lub zbyt gęsta nie jest w stanie rozbić cząsteczek tłuszczu ani cholesterolu, co wprowadza do wtórnego obiegu krwi, ze strasznymi skutkami dla zdrowia.
Kiedy w organizmie nagromadzą się duże ilości toksyn, to organizm upycha je tam gdzie tylko może. Przeważnie otacza ją tkanka tłuszczowa, wówczas przybieramy na wadze.
Rozregulowany system hormonalny jest przyczyną wielu chorób między innymi: nowotworów piersi, narządów rodnych i prostaty. Może też powodować mięśniaki i choroby reumatyczne. Odłożone w mózgu mają wpływ na rozwój chorób psychicznych i neurologicznych.
W związku z powyższym, należy podjąć głębokie jej oczyszczenie.
– zmiany diety minimum 6 tygodni oraz regulacji układu trawiennego, hormonalnego.
Oczyszczania takiego potrzebuje 95% pacjentów. Oni o tym nie wiedzą, bo lekarze o tym nie informują, tylko leki przypisują.

Ciąg dalszy nastąpi…