cukier kokosowy sklep online
herbaty bio sklep online

Suplementy diety – wit.C

witamina=20c-001_2Dziś napiszemy o suplementach diety!
– Przecież już pisałaś! – Powiedział Jerzy.
– Tak! Ale ogólnie!
Napiszemy o wit.C, którą poleca dr.Pokrywka.
– Przeczytałam też w „Nieznanym Świecie” nr.286/2014 – artykuł farmaceutki „Suplementy diety tak, ale naturalne”.
Cytuję niektóre fragmenty artykułu: „Biorąc pod uwagę, że obecnie przeważnie spożywamy jałowy pokarm, zawierający dużo szkodliwych dodatków chemicznych (np.E621 i wiele innych).
Pisze dalej i tak dobrze, że funkcjonujemy, ale czujemy się coraz słabsi, podatni na choroby i dręczące nas alergie. Dlatego musimy suplementować pokarm. Naturalna suplementacja służy zdrowiu i sprzyja zapobieganiu chorób.
Na rynku spotyka się olbrzymią ilość witamin syntetycznych, które nie tylko nie pomagają, lecz nam szkodzą. Zaostrzają objawy i są odrzucane przez organizm. Organizmu nie można oszukać. Jest on perfekcyjny a przebiegające w nim procesy chemiczne wymagają stosowania wyłącznie naturalnych witamin.
„Królową witamin” jest wit.C, która bierze udział w ponad 4 tys. reakcji chemicznych w naszym organizmie. A oto źródła naturalne wit.C: accerola, dzika róża, czarna porzeczka, czerwona papryka, brukselka, kalafior, szpinak, truskawki, czerwona kapusta, cytryny, pomarańcze i pomidory. Witamina C występuje i w innych jarzynach i owocach, ale w małych ilościach.
To trochę dziwne, wtrącił Jerzy.
Farmacja reklamuje często to, co nie służy naszemu zdrowiu.
Ale w artykule, który napisała powołuje się na Hipokratesa, ojca medycyny i powtarza jego słowa „Po pierwsze nie szkodzić”.
Jak wiadomo w medycynie powszechnej jest lekceważony.
– Dzisiejszy świat goni za zyskiem, nie omija też lecznictwa.
– Myślę, że masz rację! I mówił dalej! Zauważyłem, że następuje częściowe niszczenie naturalnego środowiska.
– Nie wyobrażam sobie życia w zatrutym środowisku! Może być koniec z nami, albo będą rodziły się jakieś mutanty, potworki i ludzie z ciężkimi schorzeniami.
– Masz rację, ale my tego nie zobaczymy, gdyż jesteśmy bardzo wiekowi.
Hola! Hola! A czy słyszysz, jak obecnie na świat przychodzi dużo dzieci z poważnymi upośledzeniami?
– Nie uciekaj od programów telewizyjnych, które pokazują dzieci bez rąk, nóg, stóp i z innymi wadami ciała i umysłu. Dobrze, że zarówno rozwija się chirurgia ogólna, plastyczna i naczyniowa. Lekarze te zniekształcenia będą naprawiać.
– Ale o czym my piszemy?
Wracamy do wit.C.
Pisze o niej dr.Pokrywka. Podaje, że dorośli powinni zażywać jej 2 g. dziennie. Ci co mają dolegliwości 5-6 g. A jeszcze więcej osoby z dolegliwościami nowotworowymi.
Wyjaśnia też: kwas askorbinowy występuje w dwóch formach określonych literami L i D (enuncjometr D kwasu askorbinowego).
Ale tylko forma lewoskrętna L kwasu askorbinowego wykazuje 100% biologicznej aktywności i może być w pełni przyswojona przez organizm. Teraz zrozumiałem, że wit.C w proszku reklamowana przez doktora jest dobra.
Laureat dwóch nagród Nobla prof.Linus Pauling stwierdził, że wit.C jest niezbędna do prawidłowego przebiegu procesów fagocytozy (pochłanianie drobnoustrojów chorobotwórczych przez białe krwinki). Krwinki odżywione Wit działają energicznie, a te o niskim stężeniu wit.C reagują niemrawo.
Dr.Pauling dożył 94 lat i powiedział krótko przed śmiercią, że swoje zdrowie zawdzięczał w głównym stopniu witaminom i minerałom a szczególnie wit.C. Wierzył, że może ona znacznie spowolnić powstawanie chorób i w ten sposób wydłużyć życie. Dodał też „Myślę, że obecnie możemy całkowicie kontrolować choroby układu krążenia, zawały serca i wylewy poprzez właściwe zażywanie wit.C i lizyny, „Nie tylko, że tym sposobem możemy zapobiegać chorobom układu krążenia, ale nawet pozbyć się i powrócić do zdrowia”.
Nie ma dziś najmniejszych wątpliwości, że wit.C ma działanie skuteczne przeciwko przeziębieniom, dlatego szczególnie teraz w okresie licznych zachorować warto o niej pamiętać!